Buurthuis Wings aan de Mozartlaan wordt volgend jaar opgeknapt, zodat het gebouw nog vijf tot acht jaar mee kan. Dat schrijven wethouders Co Engberts (Volkshuisvesting, Welzijn, Wijken) en Hilbert Bredemeijer (Jeugd en Sport) in een brief aan de gemeenteraad.
Al langere tijd is duidelijk dat het voormalige clubgebouw van handbalvereniging Wings dringend onderhoud nodig heeft. Zo voldoet de isolatie niet meer aan de huidige eisen en zijn er vanuit de diverse gebruikersgroep talrijke wensen om de functionaliteit van het gebouw te verbeteren.
Eind 2023 diende de gemeente een vergunningsaanvraag in voor een integraal vernieuwingsplan. Gaandeweg 2024 bleek echter dat de uitvoering hiervan, met een investering van meerdere miljoenen, financieel niet haalbaar was. Hierdoor belandde het project in een impasse en bleef verdere actie uit.
Tekst gaat door onder foto.

Foto: VR Press.
Snelle duidelijkheid
In mei van dit jaar trokken de Stichting Vrienden van het Mozartpark, Wijkvereniging/Wijkberaad Bohemen, Waldeck en Kijkduin, en de Stichting Amadeus, gesteund door de Commissie Loosduinen, aan de bel. Zij drongen bij de gemeente aan op snelle duidelijkheid over de toekomst van het buurthuis.
De gemeente kiest nu voor een zogenoemde minimumvariant: een beperkte opknapbeurt die het gebouw nog vijf tot acht jaar in gebruik moet houden. In die periode wordt gewerkt aan een haalbaar langetermijnplan, inclusief financiering. De kosten van de beperkte renovatie bedragen circa 750.000 euro.
Eind januari vindt een extra participatiebijeenkomst plaats met de gebruikers van het buurthuis. Daarna wordt het definitieve plan vastgesteld, met als doel de werkzaamheden enkele maanden later te laten starten.